Confesiuni

Nu știu la ce să visez

[youtube=http://www.youtube.com/watch?v=C28CyibVwnk]

Maybe we’re victims of fate
Remember when we’d celebrate
We’d drink and get high until late
And now we’re all alone

E posibil ca un om să nu viseze la nimic? Să nu aibă niciun scop? Să nu-și dorească ceva anume, ci doar să trăiască tot ce vine la intensitate maximă?

E posibil să te așezi seara în pat și să nu îți derulezi un plan, un scenariu? Pur și simplu să închizi ochii și să te bucuri de ce ai trăit însetat de ce va veni?

E ciudată pentru mine starea asta. Pentru că eu am fost omul planurilor, omul certitudinilor, omul pasiunilor bine așezate, omul statornic, omul pragmatic, cu picioarele adânc înfipte în pământ și rar cu capul în nori. Omul ordonat, responsabil, muntele de principii care se stresa pentru orice.

Acum trăiesc o derută completă și jur că sunt fericită cu asta. Tot ce știu concret este că iubesc filmul și că asta vreau să fac toată viața: film. Că e lung, că e scurt, că e experimental sau comedie nu contează…vreau să-mi dedic sufletul filmului.

Și să cunosc oameni frumoși pe care să-i iubesc!  Și să-i iubesc pe cei pe care i-am cunoscut deja!

HugsLovePeace
>.<

You Might Also Like

15 Comments

  • Reply
    ShasShas
    31 October, 2012 at 12:27 am

    Da Woman :)
    e foarte posibil. Imbratisari de la alt taur care se bucura acum de moment si orice ii aduce viata in fata…

  • Reply
    Evergreen
    31 October, 2010 at 5:39 pm

    Pushtiu – asta se vrea a fi o glumă, nu?

  • Reply
    Pushtiu'
    31 October, 2010 at 5:38 pm

    }{

  • Reply
    Evergreen
    31 October, 2010 at 4:44 pm

    O să arunc un ochi, mulțumesc frumos :)

  • Reply
    VirtualKid
    31 October, 2010 at 4:27 pm

    http://www.youtube.com/watch?v=Mwv655uA_Gw

    Desi nu pare, eu cred ca merita vazut!

  • Reply
    Evergreen
    31 October, 2010 at 4:21 pm

    Nu stiu niciunul din filmele mentionate :)

  • Reply
    VirtualKid
    31 October, 2010 at 4:18 pm

    …desi eu am slabiciune pentru filmele romanesti, de ceva vreme ma obsedeaza “lumea perfecta” a lui Philip (fantoma prietenoasa a lui Kevin Costner)…. imi doresc o astfel de calatorie, impreuna cu fiul meu.
    Desigur, cu ajustarile legate de puscarie si de violentele pe care le genereaza statutul de evadat.

    si ar mai fi un exemplu, dar este si mai tragic, asa ca l-am lasat la urma: “Carbon copy” este titlul sub care a rulat la noi, acum multi ani in urma.

  • Reply
    Evergreen
    31 October, 2010 at 4:09 pm

    :)) wow Plus ca nu e un film intreg, ci sunt franturi din filme care se potrivesc cu situatiile de viata. Love Actually (de exemplu): momentul cand vine el la usa si-i spune tipei c-o iubeste, scris pe cartoane.

  • Reply
    VirtualKid
    31 October, 2010 at 3:51 pm

    numeste unul dintre aceste filme, te rog!

  • Reply
    Evergreen
    31 October, 2010 at 3:31 pm

    Nu e o preocupare, dar mi-ar placea in viata sa fie ca-n film

  • Reply
    VirtualKid
    31 October, 2010 at 3:23 pm

    Ma refeream la dorinta de a trai situatii similare cu cele care ti-au trecut prin fata ochilor, preocuparea de a cauta similarul.

  • Reply
    Evergreen
    31 October, 2010 at 2:52 pm

    Nu neaparat ca-mi las viata condusa, dar e clar ca ma influenteaza filmele pe care le vad ca si cartile pe care le citesc si oamenii cu care-mi petrec timpul :)

  • Reply
    VirtualKid
    31 October, 2010 at 2:50 pm

    Ti se intampla sa te suspectezi ca ti-ai lasa viata condusa de filmele pe care le-ai vazut/facut?

  • Reply
    Nu știu la ce să visez - Ziarul toateBlogurile.ro
    31 October, 2010 at 2:19 pm

    […] Nu știu la ce să visez Sun Oct 31, 2010 14:51 pm Maybe we’re victims of fate Remember when we’d celebrate We’d drink and get high until late And now we’re all alone E posibil ca un om să nu viseze la nimic? Să nu aibă niciun scop? Să nu-și dorească ceva anume, ci doar să trăiască tot ce vine la intensitate maximă? E posibil să te […] […]

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.